header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
poniedziałek, lipiec 15, 2024

Wolontariat

1% dla Kingi

 

Zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku naszej absolwentce Kindze Nowak. Fundacja Avalon KRS: 0000270809 info. uzupelniajace: NOWAK, 6651.

 

 

Pieniądze zebrane w akcji charytatywnej przekazane

Cała kwota (12 tysięcy 862 złote i 4 grosze oraz 3 euro i 2 złote z 1979 roku) zebrana w akcji “Kopernik Stawia Kingę na Nogi” została przekazana 26 listopada mamie Kingi - Pani Annie Nowak.

 

KOPERNIK STAWIA KINGĘ NA NOGI - Historia prawdziwa

RELACJA VIDEO Z WYDARZENIA

Dzięki wsparciu licznych darczyńców, zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, pomocy i wsparciu lokalnych władz i instytucji możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy sukces. Zanim jednak do tego doszło musiało się wydarzyć mnóstwo pozytywnych sytuacji i trzeba było podjąć kilka ważnych decyzji. Zacznijmy więc od początku.

Czytaj więcej...

Wolontariat działa!

W dniu 27 września odbyła się uroczystość nadania wołowskiemu szpitalowi imienia jego założyciela, doktora Czesława Korybuta Daszkiewicza. Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w uroczystości, rozdając pacjentom szpitala drobne upominki z logo Powiatu Wołowskiego.

 

I edycja DOLNOŚLĄSKIEJ #KOMÓRKOMANII

Zachęcamy do zapoznania się z podsumowaniem I edycji DOLNOŚLĄSKIEJ #KOMÓRKOMANII umieszczonym na witrynie internetowej Kuratorium Oświaty we Wrocławiu

 

 

Wolontariat uczestniczy w Europejskim Tygodniu Sportu

 

Dnia 29 września 2017 roku w ramach “Europejskiego Tygodnia Sportu 2017” wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie pod opieką nauczyciela bibliotekarza Darii Brody uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Przedszkole Nr 2 “Słoneczko” w Wołowie, które odbyły się na Ruskim Placu. Nasza młodzież organizowała dla dzieci z Przedszkola zajęcia sportowo-ruchowe, wykorzystując przyrządy znajdujące się na terenie rekreacyjnym, a także przybory przygotowane przez LO i Przedszkole. W imprezie uczestniczyło około 60 dzieci w wieku 6 lat oraz 15 wolontariuszy z LO w Wołowie. Dzieci bardzo aktywnie i chętnie brały udział w zabawach. W ramach podziękowania otrzymaliśmy dyplom oraz przygotowane przez maluchy piękne zakładki do książek.

 

Szkolne Koło Wolontariatu - Działamy!

Prace porządkowe w Rudnie

Nasi wolontariusze zaangażowali się w pracę porządkowe w miejscowości Rudno. Zostali poproszeni o pomoc przez panią sołtys i jednocześnie naszą panią dyrektor Halinę Łosiewicz. W dwa sobotnie poranki 25.03 i 01.04.2017 r. wraz z mieszkańcami wsi wykonali niezbędne prace aby zapewnić zadbany wygląd wskazanemu miejscu. Mimo zmęczenia uśmiechy nie znikały z ich twarzy, a rezultaty ich pracy dały wiele satysfakcji. Tak trzymać!!!

Czytaj więcej...

Wolontariusze z Kopernika gotowi do działania!

09 marca 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie wszystkich członków Szkolnego Koła Wolontariatu. W trakcie zebrania wyłoniono w tajnym głosowaniu czteroosobową Radę SKW w składzie: Maja Kwiatkowska (2a) - przewodnicząca oraz Marcin Wacek (2b), Dorota Myślicka (2d) i Rafał Silmanowicz (1cd). W trakcie “burzy mózgów” uczniowie określili jakie inicjatywy chcą podejmować na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej. Teraz pozostaje nasze plany wcielić w czyn. Mamy nadzieję, że nasze przyszłe działania spotkają się z pozytywnym odbiorem.

 

Zostań WOLONTARIUSZEM, jeśli lubisz pomagać

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji pragniemy pochwalić się naszymi uczniami, którzy zawsze z ogromnym zapałem uczestniczą w różnego rodzaju akcjach mających na celu bezinteresowną pomoc potrzebującym. W naszej szkole jeszcze nie działa formalna grupa wolontariuszy, ale chcemy to wkrótce zmienić i w przyszłym roku świętować ten dzień jako “pełnoprawna” Szkolna Grupa Wolontariacka (SGW).

Czytaj więcej...