header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

Konkursy

“Powstania śląskie w obronie polskości”

“Powstania śląskie w obronie polskości” – to nazwa powiatowego konkursu historycznego, w którym wzięły udział uczennice naszego Liceum z klasy 1 cd: Monika Kozak, Agnieszka Likus, Kamila Szil, Kinga Biernacka, Klaudia Kuśnierzewska. Opiekunem uczestników konkursu była Daria Broda. Konkurs odbył się 26.03.2019r. w Powiatowym Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej przy ulicy Kościuszki w Wołowie. Organizatorem konkursu była Biblioteka Pedagogiczna w Wołowie. Wśród laureatów konkursu znalazła się Agnieszka Likus, która zajęła 3. miejsce. Wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu, w trakcie Gali Laureatów w Lubiążu. Serdecznie Gratulujemy!

 

LO. Finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej MOJA OJCZYZNA NIEPODLEGŁA

We wtorek 19 lutego 2019 r. w auli naszego Liceum odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej MOJA OJCZYZNA NIEPODLEGŁA.

Przed jury i kolegami z klasy wystąpili zwycięzcy przeprowadzonego w ubiegłym tygodniu pierwszego etapu konkursu. Uczestnicy zaprezentowali najpiękniejsze wiersze o tematyce patriotycznej. Usłyszeliśmy utwory A. Mickiewicza, A. Słonimskiego, C.K. Norwida,
J. Pietrzaka, E. Pacholickiej, W. Chotomskiej.

Czytaj więcej...

III Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej “Wiersze ojców naszych”

15. lutego 2019 w Centrum Historii ZAJEZDNIA we Wrocławiu odbył się III Dolnośląski Konkurs Recytatorski Poezji Sybirackiej Wiersze ojców naszych organizowany pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy ICD - Agnieszka Likus, która recytowała wiersz Elżbiety Pacholickiej pt. „Memento”. Udział w konkursie był dużym przeżyciem i cennym doświadczeniem. Opiekę merytoryczną sprawowała Magdalena Nawój – Sinkowska.

 

Dyktando szkolne “O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”

We wtorek, 8 stycznia 2019 r., odbyło się w naszej szkole coroczne dyktando “O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 10 uczniów, reprezentantów różnych klas.

Pierwsze miejsce wywalczyła LAURA ZDEB – uczennica klasy 1cd, która z rąk p. dyrektor otrzyma złote pióro podczas akademii kończącej rok szkolny. Tuż za nią uplasowała się NATALIA STĘPIEŃ z klasy 3cd – ubiegłoroczna mistrzyni ortografii naszego liceum.

Obydwie uczennice będą reprezentować szkołę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 16 stycznia 2019 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wołowie.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła Magdalena Janus.

 

“Naukowcy polscy na 100-lecie odzyskania niepodległości”

Wołów, 10 października 2018r.

Regulamin konkursu
“Naukowcy polscy na 100-lecie odzyskania niepodległości”
w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wołowie

Cel konkursu:

  • popularyzowanie naukowców Polaków, działających i rozsławiających Polskę Niepodległą
  • kształcenie nawyku samodzielnego poszukiwania informacji
  • rozwijanie aktywności twórczej uczniów

Założenia organizacyjne

  1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów LO w Wołowie.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić do Konkursu jedną, wcześniej niepublikowaną, samodzielnie wykonaną pracę.
  3. Na odwrocie pracy powinny znaleźć się następujące informacje: nazwisko, imię, klasa.
  4. Praca przedstawiająca postać naukowca, wynalazcy polskiego, działającego w okresie Polski niepodległej powinna być wykonana na kartonie o formacie A3 lub A2 techniką: rysunek kredkami, pastele suche, pastele olejne, techniki malarskie (akwarela, tempera), wyklejanki, collage lub inne techniki płaskie.
  5. Udział w Konkursie oznacza udzielenie Organizatorowi prawa do publicznej prezentacji.
  6. Termin składania prac do 5 listopada 2018 u P. Jezierskiej lub P. Dancewicz.

Bliższych informacji udziela p. Bożena Jezierska-Wojdyła i p. Marzena Dancewicz.

Do pobrania - KARTA ZGŁOSZENIOWA

 

XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

Dnia 27 marca 2018 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie odbyła się kolejna edycja powiatowych zmagań z matematyką. W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym Plusik tradycyjnie brali udział uczniowie klas 4-6 i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych. Do etapu powiatowego przystąpiło 93 najlepszych uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z powiatu wołowskiego. W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym Omnibus brali udział uczniowie klas 2-3 gimnazjum przy szkołach podstawowych. Do etapu powiatowego przystąpiło 34 najlepszych gimnazjalistów.

Czytaj więcej...

Gratulacje dla Przemka Sękowskiego!

Gratulacje dla Przemka Sękowskiego! Laureata Powiatowego Konkursu Historycznego:

“100 lat odzyskania niepodległości przez Polskę. Postacie o doniosłym znaczeniu dla kształtowania się polskiej świadomości narodowej.”

Konkurs odbył się 19 marca 2018 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Wołowie. Polegał na analizie materiałów źródłowych i rozwiązaniu testu. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Kacper Boguszewski i Przemysław Sękowski z klasy 2c o profilu humanistycznym. Uczestników w kategorii szkół ponadpodstawowych było 17. Przemek zajął 2 miejsce!

Serdeczne gratulacje dla chłopaków!

Agnieszka Michnowska

 

Konkurs Powiatowy dla szkół podstawowych w “Koperniku”

6 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Językowy dla szkół podstawowych w kategorii: język angielski. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów wraz z opiekunami z terenu całego powiatu. W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 10 szkół powiatowych:

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Językowy

30 marca 2017r. odbył się Powiatowy Konkurs Językowy, podczas którego czołowe miejsca zajęli uczniowie z naszego Liceum. W rywalizacji z języka niemieckiego I miejsce zajęli ex aequo Edyta Dudek z kl. 3B oraz Mateusz Szymański z kl. 2D, natomiast II miejsce przypadło Kamilowi Nowakowi z kl. 2D. Uczniowie na co dzień pracują pod czujnym okiem nauczycielek języka niemieckiego Pani Aldony Fedorczak i Pani Barbary Ceglarz. Z kolei uczennica kl. 2B Jadwiga Matusiak zajęła II miejsce w konkursie z języka angielskiego – opiekun Pani Katarzyna Łuczak. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom sukcesu i życzymy wytrwałości w dalszym rozwijaniu kompetencji językowych oraz pogłębianiu zainteresowań filologicznych.

 

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną rozstrzygnięty!

Pierwsze miejsce zajęły ex aequo: Maja Kuczyńska z klasy 3c i Aleksandra Zielińska z klasy 2d. Zwyciężczynie otrzymały z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy, “słodkości” oraz 16-“gigowe” pamięci flash USB 3.0. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy także innych szkolnych grafików-amatorów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Czytaj więcej...

Sukces w Powiatowym Konkursie Językowym

Klaudia Hojka, uczennica klasy 3b oraz Marcela Leja, uczennica klasy 3c zajęły kolejno I i II miejsce w Powiatowym Konkursie Językowym w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na zdjęciu:  Klaudia ze swoją nauczycielką języka angielskiego Małgorzatą Oberg podczas czerwcowej IX Powiatowej Gali Laureata 2016.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 2