header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

Krwiodawstwo

"Polała się krew…"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolejna akcja oddawania krwi, którą podzieliło się 13 dawców – byli to głównie uczniowie klas trzecich LO, ale i stali dawcy spoza „Kopernika”. Chętnych było jak zwykle więcej, ale z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani. Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu wzbogaciło swe zapasy o 5,85 l krwi. W czasie dwóch tegorocznych akcji udało się nam zebrać łącznie 14,35 l tego bezcennego płynu.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnej akcji zaplanowanej już na nowy rok szkolny.
Osobne gorące podziękowania dla panów z klas: 3a oraz 1ab za pomoc techniczną przy przygotowaniu sali oraz wniesieniu i wyniesieniu sprzętu.

W fotorelacji znajdują się zdjęcia z obu naszych akcji.

Magdalena Janus
Koordynator akcji w LO

 

ODDALIŚMY KREW

Dnia 17 października 2018 roku zorganizowana została w “Koperniku” kolejna akcja krwiodawcza. Oprócz stałych dawców chętnie w niej wzięli udział pełnoletni uczniowie naszej szkoły a także absolwenci liceum. Udało się zebrać 9,5l bezcennego płynu; krew oddało 21 osób, choć chętnych było jak zwykle więcej. Kolejna akcja dopiero na wiosnę przyszłego roku. Serdeczne podziękowania dla wszystkich dawców oraz panów z różnych klas za pomoc techniczną przy organizacji akcji.

 

“KRWAWA ŚRODA”

Kolejna akcja krwiodawcza za nami. W dniu 18 kwietnia 2018 roku podzieliło się nią 23 dawców, dzięki czemu udało się pozyskać 10,35 l tego bezcennego płynu. Chętnych jak zwykle było więcej, ale z powodu różnych przeciwwskazań będą musieli poczekać na następną okazję. Dodatkową „atrakcją” dla uczniów naszego liceum była możliwość sprawdzenia własnej percepcji w alkogoglach i narkogoglach, czyli okularach symulujących stan po spożyciu używek, oraz sprawdzenie stanu płuc za pomocą smokerlyzera. Ogromne podziękowania w tym miejscu dla Pani Marii Lechockiej z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za czas poświęcony naszej młodzieży i wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące uczniów pytania.

W imieniu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dziękuję wszystkim dawcom. Osobne podziękowania kieruję szczególnie do panów z klasy 2a za ogromne zaangażowanie i pomoc techniczną. Następna zbiórka krwi w naszej szkole zaplanowana została na 17 października 2018 roku – czyli już w nowym roku szkolnym.

 

ZNÓW POLAŁA SIĘ KREW!!!

Za nami kolejna akcja honorowego oddawania krwi – 19 października podzieliło się nią z potrzebującymi 22 dawców, spośród których większość to uczniowie naszego liceum. Chętnych też było jak zwykle więcej, ale z powodu różnych przeciwwskazań muszą poczekać na kolejną okazję. Udało się zebrać 9,9 l bezcennego płynu; może wydaje się, że to niewiele, ale dla ofiar wypadków, chorych na nowotwory liczy się każda jego ilość. W imieniu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu dziękuję wszystkim dawcom. Osobne podziękowania kieruję do panów z klasy 1a za ogromne zaangażowanie i pomoc techniczną. Następna zbiórka krwi w naszej szkole zaplanowana została na 18 kwietnia 2018 roku.

 

Krwawy czwartek w “KOPERNIKU”

Wielkim sukcesem zakończyła się akcja krwiodawcza zorganizowana 16 marca w naszej szkole. Dzięki ofiarności wielu naszych uczniów oraz stałych krwiodawców Bank Krwi we Wrocławiu wzbogacił się o 25,2 l bezcennego płynu życia. Zarejestrowanych zostało 67 dawców, a zakwalifikowanych do oddania krwi – 56. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję. Osobne podziękowania dla panów z różnych klas za pomoc techniczną przy organizacji akcji i Krzysztofowi za fotki.

 

12,6 l na “Mikołajki”

Tyle właśnie bezcennej krwi udało się nam zebrać w czasie ostatniej akcji - 15 grudnia. Zarejestrowało się 37 osób, ale zakwalifikowanych do oddania krwi zostało 28 dawców. Wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Kolejna okazja do podzielenia się darem krwi w naszej szkole już 16 marca 2017 r. Serdeczne podziękowania dla panów z klas mundurowych i klasy Icd za pomoc techniczną przy organizacji akcji.

 

14 LITRÓW !!!

Tyle właśnie bezcennej krwi udało się nam zebrać podczas ostatniej akcji – 29 września. Wszystkim dawcom, uczniom klas III oraz osobom spoza naszej szkoły, serdecznie dziękuję w imieniu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, którego bank po wakacjach jest prawie pusty. Osobne podziękowania dla chłopców z klas Icd i IIIa za pomoc techniczną przy organizacji akcji. Już dziś zapraszam na kolejną zbiórkę krwi – 15 grudnia.

 

Lała się krew!!!

Pierwsza w nowym roku szkolnym akcja krwiodawstwa już za nami. W czwartek 17 września udało się nam zebrać 14,4 litrów bezcennej krwi; oddały ją 32 osoby – w tym wielu uczniów i pracowników liceum oraz stali krwiodawcy z Wołowa. Wszystkim serdecznie dziękuję w imieniu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, również tym, którym mimo chęci nie udało się oddać krwi. Ale nic straconego - kolejna okazja w naszej szkole już 19 listopada 2015r. Dziękuję także panom z klas: IIa, IId oraz IIIa za pomoc techniczną.

 

Prawie 16 litrów !!!

Tyle właśnie bezcennej krwi udało się zebrać w czasie zorganizowanej 19 marca akcji krwiodawczej. Krew oddało 35 osób – uczniowie naszej szkoły oraz stali dawcy z Wołowa, choć chętnych jak zwykle było więcej. Dzięki trzem przeprowadzonym w tym roku szkolnym akcjom Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  we Wrocławiu wzbogaciło się o 43,25 l krwi.

Zbliża się okres wakacyjny, w czasie którego zawsze brakuje krwi (zwiększa się liczba wypadków komunikacyjnych). Zachęcamy do oddawania krwi w innych placówkach na terenie naszego powiatu oraz w czasie wakacji. Terminy najbliższych akcji zostaną wywieszone na naszej tablicy informacyjnej. Kolejna akcja w LO – już w nowym roku szkolnym we wrześniu.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Osobne podziękowania dla panów z klas mundurowych za pomoc techniczną oraz Kasi za zdjęcia.

 

„ODDALIŚMY KREW”

Ostatnia tegoroczna akcja krwiodawstwa już za nami. W czwartek 13 listopada 2014 roku udało się zebrać 10,5 l bezcennej krwi; oddało ją 23 uczniów naszej i innych szkół wołowskich a także stali krwiodawcy z Wołowa. W czasie obu akcji przeprowadzonych w LO od początku roku szkolnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu wzbogaciło się o 27 litrów 500 ml krwi. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Następna okazja do oddania krwi w liceum  - 19 marca 2015 roku.

 

Oddaliśmy KREW...

W czasie ostatniej akcji krwiodawstwa ? 13 marca 2014 r. ?  zebraliśmy prawie 18 litrów krwi! Zakwalifikowało się 39 dawców, choć osób chętnych do podzielenia się krwią było jak zwykle więcej.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach, które w LO zostały zaplanowane już na kolejny rok szkolny (pierwsza ? 18 września 2014 r.). Podziękowania kierujemy także do uczniów, którzy pomagali przy wnoszeniu i wynoszeniu sprzętu ? panów z klas IIIa, IIIb i Ia.

Koordynatorzy:

J. Kołtun
M. Janus

 

Strona 1 z 2