header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

Profil matematyczno-fizyczny

Fizyka jest tak pasjonująca, że aż “włosy stają dęba”

Fizyka jest nauką przyrodniczą zajmującą się opisem zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. To nauka, która leży u podstaw innych dziedzin takich jak chemia, biologia czy elektronika. Z tego powodu na wszystkich ścisłych kierunkach studiów fizyka jest przedmiotem obowiązkowym. Studenci uczestniczą w wykładach i ćwiczeniach oraz wykonują doświadczenia w laboratoriach uczelnianych.

Czytaj więcej...

Pożegnaliśmy zimę obserwując zaćmienie Słońca

20 marca 2015 r. obserwowaliśmy na niebie tajemniczy spektakl. W rolach głównych wystąpili: nasza gwiazda i naturalny ziemski satelita. Księżyc przesłonił aż 68% tarczy słonecznej. Do amatorskiej obserwacji uczniom KOPERNIKA wystarczyły płyty CD, dyskietki oraz  szkiełka z masek spawacza.

Częściowe zaćmienie Słońca rozpoczęło się ok. godz. 9.41. Faza maksymalna zjawiska nastąpiła o godz. 10.50. Następnie Księżyc zaczął powoli odsłaniać Słońce i około południa zaćmienie zakończyło się.

Czytaj więcej...

Uczniowie KOPERNIKA w laboratoriach Politechniki Wrocławskiej

Dzięki uprzejmości zastępcy dyrektora ds. Dydaktyki i Współpracy z Zagranicą Instytutu Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Politechniki Wrocławskiej Pana dr. inż. Krzysztofa Dyrcza 15 maja 2014 r. uczniowie klasy Id (matematyczno-fizyczno-informatycznej) Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika gościli w murach Politechniki Wrocławskiej. Wizytę koordynował i prowadził absolwent naszej szkoły, specjalista w Instytucie Maszyn, Napędów i Pomiarów Elektrycznych Pan Zdzisław Bażant.

Czytaj więcej...

I d oglądała gwiazdy

 

10 kwietnia 2014r. klasa Id o profilu matematyczno-fizyczno-informatycznym udała się na zajęcia do Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego. Były one uzupełnieniem wiedzy z dziedziny astronomii zdobywanej na lekcjach fizyki. Odbyliśmy ?Spacer po nocnym niebie? oglądając komputerową projekcję na półsferycznym ekranie. Spoglądaliśmy na niebo z różnych miejsc na Ziemi, doświadczyliśmy jego dobowych i rocznych zmian. W trakcie pokazu opisane zostały najbardziej charakterystyczne gwiazdozbiory nieba letniego i zimowego.

Czytaj więcej...

Sukces w międzyszkolnym konkursie fizycznym

W dniu 12.02.2014 roku odbył się drugi etap otwartego międzyszkolnego konkursu  fizycznego pod patronatem Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. W pierwszym etapie przeglądu wiedzy udział wzięli uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie. Natomiast do drugiego zakwalifikowali się Skałosz Milczanowski i Marcin Muszyński, którzy zajęli kolejno 13 i 15 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

Klasa matematyczno-fizyczna we Wrocławskim Planetarium

Dnia 15.11.2013r. klasa 2d wybrała się na wycieczkę do Wrocławia. O godzinie 8:20 zebraliśmy się na PKP, skąd odjechaliśmy pociągiem. Po godzinie jazdy znaleźliśmy się na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Stamtąd tramwajem podjechaliśmy pod Pracownię Dydaktyki i Popularyzacji Astronomii tzw. ?PLANETARIUM?.

Czytaj więcej...