header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

Doradztwo zawodowe

Udział w warsztatach kariery

Powiatowe Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy zaprosiło naszą młodzież do udziału w warsztatach Planowanie kariery zawodowej ucznia gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej. Spotkanie prowadziła Pani Izabela Michońska.

 

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej

W październiku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach z komunikacji  interpersonalnej, które przeprowadziła pani pedagog Renata Milczanowska. Dziękujemy pani pedagog i zapraszamy do współpracy w przyszłości.

 

Sprawozdanie z wycieczki szkolnej

Dnia 24 września 2014r. odbyła się wycieczka na Politechnikę Wrocławską. Uczniowie klasy I b wraz z opiekunami p. Bożeną Serafin i p. Renatą Milczanowską uczestniczyli w wykładach pod tytułem: Złe i dobre strony konfliktu. Doktor Anna Borkowska, która przewodniczyła w zajęciach podzieliła je na dwa etapy. Pierwszym z nich była przemowa na temat komunikacji, natomiast drugim zadanie skierowane do nas ? uczniów.

Czytaj więcej...

Historia pieniądza w odcinkach - na wesoło i ciekawie

przygotował Franek Grobelny z 1d

 

Absolwenci na rynku pracy

W ubiegłym tygodniu gościliśmy Panią Annę Chorążyczewską z Powiatowego Urzędu Pracy. Na spotkaniu pod hasłem  "Absolwenci na rynku pracy" dowiedzieliśmy się: o  ofertach pracy,które można znaleźć w PUP,  możliwościach podnoszenia kwalifikacji, agencjach pośrednictwa pracy, programie "Junior", oferującym staże dla osób niepełnosprawnych, dotacjach i refundacjach przy zakładaniu własnej firmy, działaniach PUP w ramach programu Eures adresowanym do poszukujących pracy, pracy za granicą, stażach dla absolwentów a także o poziomie i strukturze bezrobocia w powiecie wołowskim.

Czytaj więcej...

Warsztaty w Lubinie

16 maja uczestniczyliśmy w warsztatach pt. Zagraj o sukces, zorganizowanych przez Uczelnię Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie. Dowiedzieliśmy się , co jest najważniejsze w drodze do kariery zawodowej oraz jakie kompetencje należy kształcić, aby osiągnąć sukces zawodowy. Warsztaty były ciekawa formą edukacyjną a atmosfera żywiołowa i radosna, za co dziękujemy Pani dr Bognie Bartosz. Pracownicy uczelni zapoznali  nas z uczelnią oraz jej ofertą edukacyjna, za co również dziękujemy i pozdrawiamy.

 

Uczestniczyliśmy w dniach otwartych

W tym miesiącu nasza młodzież wzięła udział w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich oraz Dniu Otwartym Ochotniczych Hufców Pracy, zorganizowanych przez Dolnośląską Wojewódzką Komendę Hufców Pracy oraz Starostwo Powiatowe w Wołowie. Na spotkaniu można było zapoznać się między innymi z ofertą szkoleniową dla poszukujących pracy oraz wpisać do osobowej bazy danych, do których wysyłane są oferty pracy.
 

Profil osobowości a zawód

Młodzież z klas pierwszych na spotkaniach z Panią Agnieszka Rzewucką z Klubu Pracy sprawdziła swój profil osobowości oraz dowiedziała się jaki zawód warto wybrać, uwzględniając swoje cechy, aby osiągnąć sukces.