header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

DKK

VI spotkanie DKK

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 27 kwietnia 2020 na platformie Teams Microsoft, na której nasza szkoła pracuje w czasie pandemii. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Podczas spotkania rozmawialiśmy o książkach, które czytamy w tym trudnym czasie. Poprosiłam uczestników spotkania o kilka słów na temat książek, o których mówili.

Bartek Staszczak:
"Znajdź mnie" Andre Acimana to kontynuacja książki "Tamte dni, tamte noce". Jej akcja dzieje się 20 lat później. Książka opowiada o starzejącym się profesorze filologii klasycznej (Samuelu), który jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowa znajomość zawarta z piękną młodą kobietą w pociągu do Rzymu odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college'u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk. Autor jest mistrzem intymnych detali i emocjonalnych niuansów, które są materią pożądania.

Czytaj więcej...

V spotkanie DKK

Spotkanie odbyło się w czwartek 27 lutego 2020. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób. Na tym spotkaniu rekomendowaliśmy najpiękniejsze książki o miłości.
Kinga Biernacka za godną polecenia miłośnikom literatury pięknej uważa powieść "W przededniu" rosyjskiego pisarza Iwana Turgieniewa. Autor opisał wielkie uczucie panny z wyższych sfer i biednego tułacza.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze spotkania DKK Kopernick

Spotkanie IV 16 I 2020

Spotkanie odbyło się w czwartek 16 stycznia 2020. W spotkaniu uczestniczyło 5 osób.

Przedmiotem dyskusji była powieść Sebastiana Fitzeka „Noc Ósma”. O książce opowiadała Agnieszka Likus. Przedstawiła głównych bohaterów powieści: perkusistę, wdowca i samotnego ojca - Bena i Arezu, studentkę psychologii.

Czytaj więcej...

DKK “Kopernick” na spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych

17 października 2019 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Kopernick” oraz uczniowie klasy 2c wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych - autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pisarka zaprezentowała swoje powieści przeznaczone dla młodego czytelnika. Nie są to banalne historie, ale mądre, pogłębione psychologicznie opowieści o problemach, lękach i obawach nastolatków mierzących się z problemami, które przerastają nawet ich rodziców. Autorka mówi o wyborach i dylematach moralnych wkraczających w dorosłość młodych ludzi. Jednak nie znajdziemy w tych książkach gotowych rozwiązań i łatwego dydaktyzmu. Spotkanie zakończyło się rozmową z autorką. Młodzi czytelnicy pytali o źródła inspiracji i warsztat pracy pisarza.

O satysfakcji ze spotkania świadczą opinie uczestników:

“Po dzisiejszym spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych jestem pewna, że sięgnę po książki jej autorstwa.”
Kinga Biernacka 2c

“Książki pani Katarzyny Ryrych są bardzo emocjonalne. Bardzo mnie zaciekawiły opowieści o okolicznościach, w jakich je tworzyła.”
Kamila Szil 2c

Czytaj więcej...

Spotkanie DKK

Rok szkolny się kończy. Oceny już wystawione. Najwyższy czas pomyśleć o wakacyjnych lekturach. W piątek 14 czerwca zebraliśmy się na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu DKK, aby – w absolutnej sprzeczności z harmonogramem – podzielić się propozycjami ciekawych książek, które warto mieć w walizce.

Oto nasza lista:

  1. Jenny Han, Do wszyskich chłopców, których kochałam
  2. R. R. Tolkien, Władca pierścieni
  3. Michelle Obama, Becoming. Moja historia
  4. Czytaj więcej...

Cała Polska Czyta Dzieciom

3 i 4 czerwca 2019 członkowie DKK Kopernick wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Do udziału w niej zostaliśmy zaproszeni przez p. Joannę Krasowską - dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wołowie. Podczas spotkań z maluchami z przedszkoli Adaś i Chatka Puchatka czytaliśmy wiersze Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Joanny Papuzińskiej.

Pierwszego dnia przedszkolaki obejrzały inscenizację “Rzepki” J. Tuwima, “Na straganie” i innych wierszy, których bohaterami były warzywa. Z przyniesionych z domu warzyw układały jarzynowe portrety inspirowane obrazami G.Arcimbolda.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze spotkania DKK 29 marca 2019

W piątek 29 marca 2019 roku spotkaliśmy się w bibliotece po raz trzeci. W spotkaniu wzięło udział 7 członków klubu. Rozmawialiśmy o książce Victorii Avevard pt. Czerwona Królowa.

W uniwersum powieści wprowadziła nas Agnieszka Likus. Opowiedziała o świecie, w którym ludzkość tworzy dwie kasty – srebrno i czerwonokrwistych.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie ze spotkania DKK 25 lutego 2019

W poniedziałek 25 lutego 2019r. spotkaliśmy się po raz drugi. Termin spotkania uległ zmianie z powodów organizacyjnych. W spotkaniu wzięło udział 5 członków. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od poznania preferencji czytelniczych osób, które pojawiły się na spotkaniu po raz pierwszy.

Czytaj więcej...

Najbliższe spotkanie DKK 22 lutego 2019 (piątek) o godzinie 14.20 (8 lekcja)

Rozmawiamy o książce: Holly Bourne, Czy jestem już normalna?

Spotkania mają charakter otwarty – może na nie przyjść każdy. Nie ma zapisów i zobowiązań. Uczestnicy nie muszą prowadzić poważnych dyskusji ani znać się na literaturze. Nie trzeba też koniecznie dyskutować, można się tylko przysłuchiwać rozmowie. Dołącz do nas! Przecież nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o przeczytanych książkach!

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ DYSKUSYJNEGO KLUBU KSIĄŻKI KOPERNICK

Spotkania DKK odbywają się w ostatni piątek miesiąca o godz. 13.30 (7 lekcja) w bibliotece szkolnej. Zapraszamy na spotkania!

TERMINTEMAT SPOTKANIA
25.01.2019 Spotkanie założycielskie
22.02.2019 Holly Bourne, Czy jestem już normalna?
29.03.2019 Victoria Avevard, Czerwona Królowa
26.04.2019 Jennifer Niven Wszystkie jasne miejsca
31.05.2019 Remigiusz Mróz, Hasztag
07.06.2019 Organizacja Ogólnopolskiej Akcji : Jak nie czytam, jak czytam!Dyskusyjny Klub Książki KOPERNICK

W piątek 25 stycznia 2019 odbyło się założycielskie spotkanie członków i sympatyków Dyskusyjnego Klubu Książki KOPERNICK. Zaczęliśmy od przedstawienia swoich książkowych fascynacji. Wśród wymienionych autorów znaleźli się zarówno starzy wyjadacze - S. King. R. R. Tolkien - jak i autorzy najnowszych bestsellerów. Są wśród nas wielbiciele kryminałów, romansów, horrorów, powieści przygodowych i melodramatów. I choć słowo lektura budzi zwykle w uczniach dreszcze lub wymioty, to pojawił się wyjątek: Buszujący w zbożu J.D. Salingera. Wygląda na to, że ta wydana w 1951 r. książka ani trochę się nie zestarzała!

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. DKK w Liceum Ogólnokształcącym!

Strona 1 z 2