header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, czerwiec 16, 2024

Profil mundurowy

WYJAZD KLAS MUNDUROWYCH DO LUBINA NA KURS RATOWNICTWA TAKTYCZNEGO

5 marca uczniowie klasy 1A i 3A wzięli udział w szkoleniu TCCC Tactical Combat Casualty Care, które prowadził instruktor Pan Damian Zima, we współpracy z klasą mundurową III LO w Lubinie. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

 

 

 

OBÓZ SZKOLENIOWY KLASY 2a MUNDUROWEJ

12 - 13 czerwca klasa 2a uczestniczyła w obozie szkoleniowym, zorganizowanym we współpracy z: Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Pałacyk w Ścinawie. Bardzo udany wyjazd, edukacja i integracja w jednym.

Program obozu:

  • kurs strzelecki w Centrum Sportów Strzeleckich w Lubinie, zorganizowany przez instruktora strzelectwa Pana Damiana Zima, który prowadzi również zajęcia w klasie mundurowej w III LO w Lubinie;
  • Czytaj więcej...

Uczniowie 3a w Sądzie Rejonowym w Wołowie

We wtorek 22 stycznia dzięki uprzejmości Pana Sędziego Pawła Pośpiecha uczniowie klasy 3a wzięli udział, jako widzowie, w dwóch rozprawach prowadzonych w wydziale karnym SR, podczas których mogli bezpośrednio przyjrzeć się pracy sędziego, adwokata, prokuratora, oskarżyciela posiłkowego, protokolantki oraz specyfice rozprawy karnej i skonfrontować swoją wiedzę teoretyczną z praktyką. Ponadto p. Sędzia Paweł Pośpiech przybliżył uczniom specyfikę polskiego systemu sądownictwa, wskazując na różnice między naszym systemem, a systemami państw zachodnich.

Czytaj więcej...

Klasa mundurowa na testach w KPP

KLIKNIJ LINK do artykułu na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Wołowie

 

Szkolenie na strzelnicy

Dnia 05.10.2018r. (piątek) uczniowie klasy mundurowej II a, pod opieką wychowawcy klasy Pani Agnieszki Michnowskiej oraz Pani Darii Brody uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych na wołowskiej strzelnicy.

Podczas szkolenia mieli okazję obejrzeć różnego rodzaju pistolety (pistolet z centralnym zapłonem), bronie (broń krótka, Walter, CZ, Glock, Mag, Zig Zane, Springfiltr), oraz karabiny (AK – Kałasz, Czeskie WZ). Uczniowie nauczyli się oddawać strzały w różnych pozycjach (postawa stojąca, oraz postawa leżąca). Zostali również przeszkoleni jak prawidłowo naładować magazynek.

Uczniowie są bardzo zadowoleni z odbytego szkolenia. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchiwali rad instruktorów. Wyrazili chęć na kontynuację takiego typu spotkań.

 

Szkolenia klasy 2a mundurowej

Relacja video ze szkoleń: pożarniczego, strzeleckiego i wojskowego które zorganizowane zostały we współpracy z Zakładową Służbą Ratowniczą PCC Rokita, 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzenia oraz stowarzyszeniem Strzelnica Legion Wołów. Dziękujemy wszystkim instytucjom za współpracę.

 

Klasa 1A na szkoleniu w Skokowej

Dnia 17.04.2018r. (wtorek), uczniowie klasy mundurowej I a pod opieką Pani Darii Broda i Marty Ferenc uczestniczyli w szkoleniu pożarniczym organizowanym przez OSP w Skokowej.

W trakcie szkolenia uczniowie poznali budowę i wyposażenie samochodu strażackiego, dowiedzieli się jak wygląda akcja strażacka (od momentu wezwania do jej zakończenia). Mieli również możliwość samodzielnego przeprowadzenia pierwszej pomocy resuscytacji, oraz innych działań strażackich (m.in. rozwijali i zwijali wąż strażacki, z którego puszczali wodę).

Po skończonym szkoleniu dla uczniów był przygotowany grill. Wszystkim bardzo się podobało.

 

3a na rozprawie sądowej!

W ramach realizacji rozszerzonego programu nauczania wiedzy o społeczeństwie, wybraliśmy sie z wizytą do Sądu Rejonowego w Wołowie. Uczestniczyliśmy w dwóch rozprawach sądowych, dzięki czemu uczniowie mogli zobaczyć pełny przewód sądowy z przesłuchaniem świadków, z udziałem dwóch stron procesu w sprawie karnej - oskarżyciela i obrońcy. Po zakończonych rozprawach mieliśmy okazję do rozmowy z sędzią na temat obserwowanych rozpraw, specyfiki studiów prawniczych czy zawodu sędziego. Zostaliśmy zaproszeni na kolejną lekcję w sądzie, na pewno skorzystamy.

Agnieszka Michnowska

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej i nasze zwycięstwo

Uczniowie klas mundurowych Kamil Micewicz, Miłosz Taurogiński i Mateusz Doliński wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież Zapobiega Pożarom”. Nasza reprezentacja okazała się być najlepsza. Chłopcy zdobyli pierwsze miejsce zarówno jako szkoła oraz w kategorii indywidualnej – Kamil zwyciężył po etapie ustnym. Uczniom serdecznie gratulowali Starosta Powiatu Wołowskiego oraz Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Z taką wiedzą pożarniczą jaką posiada Kamil Micewicz na pewno poradzi sobie bez problemu w kolejnym etapie. Trzymamy kciuki!

 

Klasy mundurowe na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa

22 marca klasy mundurowe z LO Wołów wzięły udział w projekcie pt. “Bezpieczeństwo” organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski oraz Komendę Miejska Policji we Wrocławiu. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w inscenizacji ataku terrorystycznego oraz próby odbicia zakładników. Poznali zasady zachowania się w sytuacji zagrażającej ich życiu i zdrowiu. W przedsięwzięciu brały udział również Grupy Interwencyjne Służby Więziennej, Oddziały Policji oraz Straży Granicznej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu na konferencję oraz relacji we wrocławskich Faktach (patrz 13 minuta wiadomości).

 

“Wybrańcy” z klas mundurowych na szkoleniu spadochronowym

W dniach od 22 do 31 października 2016r. uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie Natalia Pietras i Patryk Czech znaleźli się w grupie pięćdziesięciu “wybrańców”, którzy uczestniczyli w szkoleniu spadochronowym pod nazwą “Ekspedycja Orląt” na terenie Jednostki Wojskowej 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego.

Czytaj więcej...

Strona 1 z 4