sobota, kwiecień 27, 2024

INAUGURACJA KLASY MUNDUROWEJ I FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

13 listopada świętowaliśmy inaugurację klasy 1A mundurowej, Narodowe Święto Niepodległości, które uczciliśmy szkolnym Festiwalem Pieśni Patriotycznej i przekazanie pocztu sztandarowego nowemu składowi.

Klasa pierwsza mundurowa złożyła ślubowanie, wszyscy też otrzymali stopnie kadetów. Uczniowie klasy 3A awansowali na stopnie starszych kadetów. Mundurowi zaprezentowali nam również pokaz elementów musztry.

Druga część imprezy - Festiwal Pieśni Patriotycznej, to był prawdziwy pokaz talentów wokalnych. W kategorii solistów wystąpiły: Klaudia Kuśnierzewska, Vladyslava Chekalina, Małgorzata Lawerska, Daria Nowosad, Katarzyna Toczek.

I miejsce i Złoty Mikrofon wygrała Małgorzata Lawerska, która zaśpiewała piosenkę "Miasto" z filmu "Miasto 44". Gratulacje!

W kategorii zespołów klasowych, które śpiewały razem z wychowawcami, I miejsce zajęła klasa 1AB i wychowawca Pani Dorota Kadej, z piosenką "Mury" J. Kaczmarskiego. II miejsce - klasa 1CDp i Pani Kasia Łuczak z piosenką "Białe róże", III miejsce - klasa 2CD i Pani Magda Nawój z piosenką "Piechota".

Wielkie gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników za wystąpienia, odwagę i wspólne śpiewanie.

Podziękowania dla Pani Doroty Kadej, która przygotowała festiwal oraz rodziców klasy 1AB, za przygotowanie dekoracji w szkolnej auli i pysznego poczęstunku w Hadesie.