piątek, kwiecień 19, 2024

Klasy biologiczno-chemiczne uczestniczyły w Festiwalu Nauki

21 września 2016r. uczniowie klasy 2B i 3B pod opieką p. J. Ludwig, p. M. Dancewicz i p. I. Gilewicz wzięli udział w zajęciach organizowanych w ramach Festiwalu Nauki. Uczniowie odwiedzili Wydział Chemiczny Politechniki Wrocławskiej, gdzie wysłuchali wykładu nt. praw Mendla i dziedziczenia oraz mogli się poczuć jak prawdziwi studenci biorąc udział w zajęciach laboratoryjnych w pracowni chemii organicznej.

Dużą atrakcją była wizyta na Uniwersytecie Medycznym, gdzie w zabytkowej sali uczniowie zdobywali wiedzę o najnowszych pracach i odkryciach w dziedzinie medycyny: tabletkach flotacyjnych i nowych terapiach onkologicznych. Dużym przeżyciem był wykład nt. konserwowania zwłok.

Dla wszystkich uczniów to był dzień pełen wrażeń, zapowiedzieli, że chętnie w przyszłym roku znowu wezmą udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez wrocławskie uczelnie.