header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
wtorek, listopad 29, 2022

WARSZTATY FILMOWE w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu

Kolejna przygoda z filmem za nami! Tym razem członkowie Filmoteki Szkolnej wzięli udział w warsztatach filmowych w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA . Wspólnie z uczniami z XXIV Liceum w Krakowie i II LO we Wrocławiu, poznawali pracę na planie filmowym.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w tworzeniu etiudy filmowej.

Na początku szukali pomysłu na film, poznając różne inspiracje wybitnych reżyserów. Dowiedzieli się jakie są sposoby na opowiedzenie historii, jak rozwinąć fabułę. Poznali pracę najważniejszych osób na planie filmowym, wcielając się w ich role. Jakie znaczenie ma praca operatora, w jaki sposób dźwięk i obraz wpływają na realizację filmu, jak montaż może zmienić charakter opowieści. Uczestnicy zajęć zyskali bezcenną wiedzę o powstawaniu filmu, historii kina, obejrzeli ciekawe fragmenty filmów, poznali tytuły warte obejrzenia.
Efekt końcowy pracy, po przejściu jeszcze przez ręce montażysty, będzie można obejrzeć na Festiwalu Filmoteki Szkolnej, stronie szkoły i profilu fb.

Uczestnicy warsztatów: Mikołaj Pietrzykowski, Denis Wróbel, Alicja Marek, Małgorzata Lawerska, Alicja Bilińska, Wanesa Dziurman