piątek, maj 03, 2024

Warsztaty w Koperniku

W dniu 12 lutego 2019 r. w naszym liceum odbyły się warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu: p. Agnieszkę Merwińską oraz p. Igora Chrobota.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w zajęciach Wystąpienia publiczne – jak nie dać się tremie?

Sztuka autoprezentacji oraz umiejętność aktywnego uczestnictwa w dyskusji bardzo często stanowią podstawę do osiągnięcia sukcesu.

Kształtowanie umiejętności niezbędnych podczas egzaminów ustnych, rozmów kwalifikacyjnych i debat jest niezwykle ważna z punktu widzenia konieczności przygotowania młodego człowieka do wejścia na rynek pracy. Podczas warsztatu, uczniowie dowiedzieli się, jak przygotować panować nad mową ciała, aby trema była czynnikiem mobilizującym, a nie dezorganizującym wystąpienie.

Natomiast dla drugoklasistów zorganizowano warsztaty na temat cyberprzemocy, podczas których omówiono źródła przemocy w Internecie oraz zagrożenia z nią związane. Celem zajęć było uświadomienie słuchaczom, że cyberprzemoc może dotknąć każdego, a jej konsekwencje ponosi nie tylko ofiara i jej otoczenie, ale także sprawca.

Uczniowie zostali zapoznani również z ofertą edukacyjną uczelni.