wtorek, kwiecień 30, 2024

GRA MIEJSKA “W POGONI ZA JANEM II SZALONYM”

13 września mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu na ulicach naszego miasta, zorganizowanym przez Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie. Nasi uczniowie, przebrani w średniowieczne stroje, pełnili rolę animatorów i obsługiwali stanowiska zadaniowe dla uczestników gry, uczniów szkół podstawowych. Stanowiska rozmieszczone były w przestrzeni miejskiej, uczestnicy mieli do wykonania 15 zadań, nawiązujących do historii i architektury Wołowa.

Co to za gra? Ciekawa, bo łącząca elementy gry mobilnej z tradycyjną, turystyczną grą miejską,. Tematem przewodnim gry jest pościg za władającym wehikułem czasu Janem II Szalonym – ostatnim księciem głogowsko-żagańskim z dynastii piastowskiej, pochowanym w Wołowie. W fabule gry, niesforny książę podróżuje w czasie, chcąc negatywnie wpłynąć na historię Wołowa. Zadaniem uczestników gry jest schwytanie księcia i pozbawienie go wehikułu. Pościg rozgrywa się w przestrzeni miejskiej, w kilku epokach historycznych (żródło: http://www.migbp-wolow.pl/?p=29972)

Na zakończenie wydarzenia odbył się piknik historyczny w parku WOK.