piątek, maj 03, 2024

Uniwersytet Wrocławski otwiera podwoje dla naszych uczniów

Uczennice z klasy 2 B w sobotę 29 marca 2014r. pod opieką p. Marzeny Dancewicz wzięły udział w zajęciach otwartych organizowanych przez Wydział Chemiczny Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach Wszechnicy Chemicznej. Opiekunem tej wartościowej inicjatywy jest pan dr hab. Kazimierz Orzechowski, prof. UWr.

?Węgiel, materiały i pieniądze? to temat zajęć, w których wzięły udział uczennice z naszej szkoły. Wykład prowadził pan dr hab. Sławomir Szafert. Dowiedziałyśmy się wielu interesujących faktów o najnowszych badaniach węgla i jego odmian alotropowych. Szczególnie ciekawe były informacje o grafenie, bo prace nad tym materiałem prowadzą także Polacy. Zdumiewające właściwości grafenu są bardzo obiecujące dla współczesnej nauki i techniki.

Wyjazd na Uniwersytet Wrocławski wzbogacił wiedzę uczniów i stał się ciekawym uzupełnieniem zajęć szkolnych, a dziewczęta zadeklarowały udział w kolejnych spotkaniach organizowanych przez Wydział Chemiczny UWr.

Cieszę się, że Wszechnica Chemiczna spotkała się z uznaniem uczniów i mam nadzieję, że to początek nowej tradycji naszej szkoły.

Marzena Dancewicz