środa, maj 01, 2024

DKK “Kopernick” na spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych

17 października 2019 członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki “Kopernick” oraz uczniowie klasy 2c wzięli udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych - autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pisarka zaprezentowała swoje powieści przeznaczone dla młodego czytelnika. Nie są to banalne historie, ale mądre, pogłębione psychologicznie opowieści o problemach, lękach i obawach nastolatków mierzących się z problemami, które przerastają nawet ich rodziców. Autorka mówi o wyborach i dylematach moralnych wkraczających w dorosłość młodych ludzi. Jednak nie znajdziemy w tych książkach gotowych rozwiązań i łatwego dydaktyzmu. Spotkanie zakończyło się rozmową z autorką. Młodzi czytelnicy pytali o źródła inspiracji i warsztat pracy pisarza.

O satysfakcji ze spotkania świadczą opinie uczestników:

“Po dzisiejszym spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych jestem pewna, że sięgnę po książki jej autorstwa.”
Kinga Biernacka 2c

“Książki pani Katarzyny Ryrych są bardzo emocjonalne. Bardzo mnie zaciekawiły opowieści o okolicznościach, w jakich je tworzyła.”
Kamila Szil 2c

“Spokojnie mogę stwierdzić, że Katarzyna Ryrych jest wspaniałą i twórczą artystką i polecam każdemu sięgnięcie po jej książki.”
Wiktoria Lickiewicz 2c

“Swoimi opowieściami zachęciła mnie do sięgnięcia po jej książki. Imponuje mi jej spojrzenie na ludzi i sposób, w jaki o nich opowiada.”
Julia Orłowska 2c

W bibliotece szkolnej będzie dostępna powieść tej autorki zatytułowana “Wyżej niż wysoko”. Jest to opowieść o krakowskiej grupie NO ENTRY. Jej członkowie to pasjonaci urbexu, fascynują ich stare i porzucone domy, dreszcz ekscytacji wzbudza wizyta w bunkrach i fortach. Książka opatrzona jest dedykacją dla DKK i podpisem autorki.